Sposób certyfikacji

W oparciu o wieloletnie doświadczenie nasi specjaliści opracowali zestaw formularzy, które trzeba wypełnić i przesłać do nas. Dzięki przesłaniu danych oraz w niektórych przypadkach wizytę w ośrodku, podglądanie zajęć i rozmowy z pracownikami, jesteśmy w stanie zweryfikować jakość konkretnej Akademii i przy pozytywnej weryfikacji przyznać nasz Atest. W przypadku braku akceptacji przygotowujemy specyfikację co trzeba zmienić i usprawnić aby w przyszłości otrzymać Gwiazdę. 

W skład komisji certyfikującej wchodzą specjaliści z wielu dziedzin.
M.in trenerzy ze Stowarzyszenia Trenerów Piłki Nożnej, mający doświadczenie w pracy w Akademiach Piłkarskich (Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok, Cracovia Kraków) Prawnicy na co dzień zajmujący się umowami cywilno-prawnymi jak i księgowi z praktyką w spółkach notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Krok 1
Wysłanie zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie Nazwy Akademii oraz danych do osoby kontaktowej.
Krok 2
Directfootball wysyła formularz poglądowy. Jest to 1 strona dokumentu do wypełnienia. Po odesłaniu dokumentu do nas wyceniamy usługę certyfikacji. Minimalny koszt dla niewielkiej szkółki wynosi już od 500zł netto. Za certyfikację wystawiamy fakturę VAT.
Krok 3
Jeśli akceptują Państwo cenę to wystawiamy fakturę. Po jej opłaceniu przesyłamy właściwy formularz do wypełnienia. Są tam pola do wypełnienia przez właścicieli Akademii oraz przez pion sportowy.
Krok 4
Po odesłaniu dokumentów nasi eksperci zaczynają analizę. Zwykle trwa ona ok. 14 dni.
W trakcie jej trwania mogą pojawić się dodatkowe pytania lub prośba o dosłanie dodatkowych dokumentów. Wtedy nasz pracownik kontaktuje się z Państwem w tej sprawie.
Krok 5
Po skończonej analizie zostaje podjęta decyzja o przyznaniu Gwiazdy. W przypadku jeśli Akademia nie spełni wymagań otrzymuje listę naszych zastrzeżeń. Będą tam punkty, które wymagają poprawy po wprowadzeniu których można ponownie starać się o przyznanie certyfikatu.